Športoví fanúšikovia a zamestnanci v IT firmách sa v ostatnom čase nestíhajú čudovať. Veci si začínajú žiť vlastným životom.

Olympijské hry sa vracajú k svojmu pôvodnému zámeru – zúčastňujú sa ich tí, ktorých to ozaj baví. Vedľa profesionálov nastúpili aj amatéri. A nie hocijakí. Mimoriadne investície z vlastných peňazí sú síce zárukou letenky, podporného tímu a krásneho výstroja, ale v skutočnosti museli tvrdo a namáhavo trénovať. Časové limity nepustia a sú výborným príkladom toho, že nie všetko sa dá kúpiť.

Austrálčania na boboch síce prišli poslední, ale mali rovnakú publicitu a radosť ako ruskí víťazi. Elitné Európanky na lyžiach dali do pretekov celú dušu, ale všetci hovorili o Vanese May, huslistke, ktoré reprezentovala na tom istom kopci Thajsko. Ľudia tlieskali výkonom a aplaudovali odvahe.

V informačných technológiách sme všetci vzdelaní a rozhľadení. Väčšinou. Už tu nie je priestor na amatérsky výkon. Firmy na slovenskom IT trhu majú už výkony hodné medzinárodnej reprezentácie. A sú tu aj také, ktoré vystačia v krajskom prebore. Len nám tá radosť nejak chýba. Ani potlesku sa nám nedostáva. Aj keď pozornosti máme v IT v ostatnom čase hodne.

Želám vám pekné jarné dni.

Andrej Žucha
Generálny riaditeľ ALISON Slovakia