Elektronický časopis spoločnosti ALISON Slovakia
10/2009

Editoriál

Za uplynulé tri roky sa zmenil svet.

Žiarivé horizonty IT biznisu mierne potemneli, korporátne nadšenie prechádza ťažkými skúškami a priemerné výkony už nenájdu ďalšie ospravedlnenie. Marketingoví guru dúfajú, že si nikto nespomenie na ich povzbudzujúce vety o kontinuálnom dvojcifernom raste a IT vizionári hľadajú, kam sa stratili výzvy, ktoré ešte donedávna boli také trendové. Je pravda, že súčasná situácia zmetie aj dobrých ľudí a firmy, a riešenia neprídu ľahko. Svet sa nenávratne zmenil a stačil mu na to iba rok. celý článok »

Andrej Žucha, generálny riaditeľ

Novinky

Frederic Boone zablahoželal ALISON-u

„Spoločnosť Aastra by rada zablahoželala ALISON-u k získaniu štvrtého miesta v súťaži Diamanty slovenského biznisu. Ocenenie odzrkadľuje vašu obetavosť, profesionalitu a vytrvalosť tímu. Aastra je hrdá, že náš partner ALISON uspel v tejto súťaži,“ napísal v ďakovnom liste riaditeľ spoločnosti Aastra pre strednú a východnú Európu Frederic Boone.
celý článok »


ALISON Akadémia o ochrane utajovaných informácií

Opäť je tu ALISON Akadémia. Tento raz sme ju venovali mimoriadne aktuálnej téme, ochrane utajovaných informácií v kyber-priestore. Ako tradične vás čakajú zaujímavé prednášky, ktoré si môžete prísť vypočuť vo štvrtok 5. novembra do Clubu Penati v Bratislave.
celý článok »

Prípadová štúdia

SEPS – záložné mikrovlnné rádiové riešenie

Mikrovlnné rádiové zariadenia umožňujú Slovenskej elektrizačnej prenosovej sústave, a.s. (SEPS, a.s.), zabezpečiť redundantné prepojenie významných objektov, ktoré nie sú pripojené do kruhovej topológie optickej siete SEPS, a.s.Čas potrebný na dodávku a inštaláciu takéhoto spojenia bol oproti výstavbe dodatočnej siete podstatne kratší
celý článok »

Odborné články

Tímová spolupráca pre skupinové vzdelávanie

V čase hospodárskej krízy sa väčšina firiem snaží minimalizovať svoje náklady. Šetrí sa všade, kde sa len dá. Medzi prvými výdavkami sa krátia služobné cesty a školenia. Je to ale najlepšie riešenie?
celý článok »


Office Communicator 2007 R2

Bez unifikovaného komunikačného nástroja, ktorý integruje bežne využívané komunikačné kanály a je prepojený s kancelárskymi aplikáciami, ľudia nevyužívajú potenciál nových technológií naplno.
celý článok »

© 2009 Alison All rights reserved.   www.alison-group.sk