Elektronický časopis spoločnosti ALISON Slovakia
09/2009

Editoriál

Kolegovia a priatelia,

keď som dostal mail, že sme uspeli v ocenení Diamanty slovenského biznisu, zľakol som sa. Vyhral som v lotérii? Chce niekto peniaze, alebo si mám niečo objednať? Veď uznajte, koľko zúfalých marketingových aktivít a prázdnych sľubov znížilo našu dôveru v solídnosť adresátov. celý článok »

Andrej Žucha, generálny riaditeľ

Novinky

ALISON partnerom CA FORUM 2009

ALISON Slovakia, ako partnerská organizácia spoločnosti CA, sa stala strieborným partnerom konferencie CA FORUM 2009. Tradičná odborná konferencia zameraná na riadenie, zabezpečenie a správu ICT služieb ponúkne 15. októbra 2009 odpovede na kľúčové otázky.
celý článok »


Stali sme sa resellerom ArcSight

ALISON Slovakia uzavrel partnerskú zmluvu s americkou spoločnosťou ArcSight, na základe ktorej je na Slovensku a v Českej republike oprávnený predávať jej riešenia a poskytovať služby spojené s ich implementáciou. ALISON disponuje ArcSight Certified Systems Analyst (ACSA) a ArcSight Certified Integrator/Administrator (ACIA) odborníkmi schopnými poskytnúť zákazníkom plnú podporu – od analýzy prostredia, návrhu architektúry riešenia ArcSight až po jeho implementáciu a následnú údržbu a správu.
celý článok »


ALISON podporil tenisový turnaj diplomatov

Slovenskí a zahraniční diplomati si zmerali sily v tenise. 16. ročník Diplomatického tenisového turnaja Ministerstva zahraničných vecí, ktorý sa uskutočnil v polovici septembra v Bratislave, v rámci dlhoročnej spolupráce s týmto rezortom sponzorsky podporila aj spoločnosť ALISON Slovakia. Na turnaji sa zúčastnilo približne 70 tenistov z radov zamestnancov ministerstva a zboru zahraničných diplomatov akreditovaných na Slovensku.
celý článok »


Získali sme ocenenie za dynamiku rastu

Spoločnosť Enterprise Investors spolu s biznis magazínom Profit vyhlásili tento rok 1. ročník ocenenia pod názvom Diamanty slovenského biznisu. ALISON Slovakia sa v rámci hodnotenia podľa dynamiky rastu tržieb a podľa výkonnosti v rokoch 2006 až 2008 umiestnil na 4. mieste. Do hodnotenia boli zaradené firmy založené najneskôr v roku 2005, dosahujúce ročné tržby od 2 do 20 mil. EUR so zdravou mierou zadlženosti a ziskovým hospodárením prinajmenšom za ostatné dva roky.
(etrend.sk, 24.09.2009) otvoriť »

Odborné články

Je možné chrániť sa pred únikom údajov?

Úniku informácií sa v súčasnosti oprávnene obáva veľa spoločností. V minulosti, keď texty vznikali na tradičných písacích strojoch, bol postup pre ochranu citlivých dát pred únikom priamočiary a jednoduchý. Všetky cenné papierové dokumenty sa zaevidovali, uložili do trezoru a manipulovalo sa s nimi za prísnych režimových opatrení, ktoré minimalizovali riziko ich možnej straty alebo úniku.
celý článok »


Firma, ktorá ide proti prúdu

Čakanie na dobré správy sa zdá v zlých časoch nekonečné. Preto je pre mnohých úľava počuť, že niektorí ekonómovia hovoria v ostatných týždňoch o svetle na konci tunela a na zahraničných akciových trhoch nastalo oživenie.
Pravda, investori sú stále mimoriadne obozretní. Neznamená to, že by – obrazne povedané – nepustili peniaze z ruky za žiadnych okolností. No pokiaľ nevidia lepšie makroekonomické čísla, máloktorá firma ich očarí. Šancu zaujať majú len spoločnosti so silnou súvahou, sľubným rastovým potenciálom a výnimočným postavením na trhu.
(itnews.sk, 08.09.2009) otvoriť »

© 2009 Alison All rights reserved.   www.alison-group.sk