Elektronický časopis spoločnosti ALISON Slovakia
07-08/2009

Editoriál

Kolegovia a priatelia, vitajte po lete v práci.

Ak ste zažili niečo výnimočné, podeľte sa. Ak ste presedli letné horúčavy a búrky v komforte klimatizovaných kancelárií, skúste aj na tom nájsť niečo pozitívne. Čím ďalej, tým viac začínajú mať u nás letá mediteránsky charakter. Okrem horúčav naša krajina pripomína juh Európy takmer národnými prázdninami. celý článok »

Andrej Žucha, generálny riaditeľ

Novinky

ALISON v prvej pätici najlepších slovenských IT firiem

V rebríčku najrýchlejšie rastúcich slovenských IT firiem za rok 2008 spoločnosť ALISON Slovakia obsadila 4. miesto. Prehľad najdynamickejších IT spoločností zostavuje TREND už ôsmy rok.
celý článok »


Zmodernizovali sme kostrovú sieť Slovenskej pošty

Spoločnosť ALISON Slovakia ukončila prvú etapu modernizácie kostrovej telekomunikačnej siete Slovenskej pošty. V rámci nej vybavila štyri lokality v Bratislave, Košiciach a Banskej Bystrici najmodernejšími pobočkovými ústredňami Aastra MX ONE TSW.
celý článok »


ALISON podporil malých futbalistov

Spoločnosť ALISON Slovakia sponzorsky podporila mládežnícky futbal v bratislavskom klube Lokomotíva Devínska Nová Ves. „Deti a mládež podporujeme dlhodobo. V minulosti to bolo najmä vzdelávanie v rámci Junior Achievement, teraz naše sponzorské aktivity rozširujeme aj v oblasti športových aktivít,“ vysvetlil generálny riaditeľ spoločnosti Andrej Žucha s tým, že úspešné firmy musia pociťovať svoju spoločenskú zodpovednosť voči komunitám, v ktorých žijú a pôsobia. celý článok »

Odborné články

Aj šetrenie firemných nákladov má svoje rozumné hranice

Mnohí manažéri v oblasti informačných technológií sa v dnešnej dobe stretávajú s náročnou úlohou starostlivo sledovať výdavky, aby dosiahli pre svojho zamestnávateľa čo najvyššiu finančnú návratnosť. Preto naša spoločnosť vypracovala päť tipov pre dosiahnutie efektívnych investícií do komunikačných technológií.
(hnonline.sk, 23.7.2009) otvoriť »


Riadenie rolí a identít v rozsiahlych organizáciách

Základným problémom väčšiny rozsiahlych organizácií z pohľadu produktivity, kompatibility s požiadavkami legislatívy a regulačných orgánov (napr. požiadavky Zákona na ochranu osobných údajov, Vyhlášky NBS, Opatrenia NBS, požiadavky Sarbanes-Oxley Act, Basel II, a pod.) a požiadavkami na informačnú bezpečnosť je previazanie organizačných a obchodných rozhodnutí prostredníctvom procesov s kľúčovými informačnými systémami a aplikáciami. celý článok »

© 2009 Alison All rights reserved.   www.alison-group.sk