Manažment mobilného obsahu

V ostatnom desaťročí vznikajú úlohy a profesie bez precedensu. Riešenie odpovedá na potreby klientov mať správny obsah, v správnej forme a v správny čas.

Malé veci na veľký obsah

Rast výpočtového výkonu, výdrže batérie a rozlíšenia displeja umožňuje prezerať a editovať rôzne typy dokumentov aj na mobilných zariadeniach. Úlohou dňa sa tak stáva, ako spoľahlivo a bezpečne doručovať wordové, excelovské, powerpointové a ďalšie typy súborov do mobilných zariadení mimo podnikovej infraštruktúry.

Zamestnanci majú prístup k citlivým firemným dokumentom pohodlne zo svojich mobilných zariadení kedykoľvek a kdekoľvek.

Cez e-mail radšej nie

Jednou z možností je doručovanie prostredníctvom prílohy v elektronickej pošte, ale tento tradičný spôsob v sebe nesie riziko, pretože súbor opúšťa podnikovú infraštruktúru nezabezpečený a ukladá sa v zariadení, ktoré môže používateľ stratiť alebo ktoré mu môžu ukradnúť, odkiaľ je už len kúsok k zneužitiu firemných dát. Špecializované nástroje na správu mobilného obsahu umožňujú prepojiť mobilné zariadenia s podnikovou infraštruktúrou bezpečnejším spôsobom, ako je tradičný e-mail.

Kryptovaná komunikácia

Môže ísť o riešenia postavené na štandardnom zdieľanom súborovom systéme, SharePoint aplikáciách alebo FTP serveroch, ktoré umožňujú agregovať dáta z rôznych typov zdrojov a publikovať ich na displeji mobilného prístroja, pričom dokumenty sa prenášajú zašifrované.

Riešenie AirWatch MCM zabezpečuje distribúciu a mobilný prístup k firemným dokumentom cez natívne mobilné aplikácie. Aplikácia Secure Content Locker umožňuje bezpečný prístup k firemným zdrojom z ich iPhonov, iPodov, iPadov a Androidových tabletov.

Správa mobilného obsahu

Partneri
 
Kontakt

ALISON Slovakia s.r.o.
Tomášikova ulica 12735/64
831 04 Bratislava

Tel: +421 2 59 499 311
Fax: +421 2 59 499 310
E-mail: helpdesk@alison-group.sk