Bezpečnosť mobilných zariadení

Inteligentné mobilné zariadenia sa stávajú súčasťou komunikácie v organizáciach všetkých typov a veľkostí. Počet dramaticky rastie a s nimi miera zraniteľnosti celej organizácie.

Nové hrozby

Smartfóny, tablety a ich aplikácie sa stávajú kritickými pre podporu činností organizácie. Zánik klasického perimetra priniesol so sebou aj všetky typy útokov na mobilné zariadenia, ktoré existujú pre tradičné počítače. Vznikli nové hrozby špecifické iba pre mobilné zariadenia. Na základe týchto skutočností by mali byť mobilné zariadenia chránené ešte väčšou sadou bezpečnostných mechanizmov, ako klasické desktopy alebo notebooky.

Najnovšie prieskumy potvrdzujú, že bezpečnosť mobilných zariadení je témou dňa a aktuálnou výzvou. Je to nielen úloha výrobcov, ale aj korporátna a vládna agenda.

Kombinácia platforiem a vlastností

Trend Micro Mobile Security (TMMS) je multiplatformové riešenie, ktoré dokáže chrániť mobilné zariadenia s operačným systémom iOS, Android, Blackberry, Symbian a Windows Phone. Používa najnovšie bezpečnostné technológie k obrane proti hrozbám na mobilných zariadeniach. Integrované filtre môžu tiež blokovať nežiadúce telefónne hovory a textové správy. Trend Micro Mobile Security poskytuje aj Web Security, ktorá chráni pred online podvodmi, ako “phishing“ a “pharming“ blokovaním prístupu k rizikovým miestam na webe.

Ochrana a prehľad ako bonus

Súčasťou TMMS sú anti-malware nástroje, firewall, ako aj detekcia jail breaknutých resp. rootnutých zariadení. K dispozícii sú aj podrobné sumáre a reporty, poskytujúce potrebné informácie.

Trend Micro Mobile Security TMMS je riešenie 4-v-1, ktoré integruje:

  • manažment mobilných zariadení (Mobile Device Management – MDM)
  • bezpečnosť mobilných zariadení (Mobile Device Security – MDS)
  • ochranu dát
  • správu aplikácií pre mobilné zariadenia
Už aj aplikácie

Centralizovaná konzola umožňuje správu všetkých mobilných zariadení. Okrem priameho spravovania má administrátor k dispozícii aj nástroje pre správu aplikácií. Je ich možné zakazovať, alebo vzdialene nahrávať na všetky zariadenia v sieti. V neposlednom rade, riešenie ponúka nástroje, ktoré umožňujú šifrovanie dát, dokážu zariadenie na diaľku zamknúť alebo vymazať, aj selektívne, a podporujú aj spravovanie jednotlivých funkcií zariadenia. K dispozícii je aj nástroj na sledovanie prípadnej zmeny SIM karty.

TrendMicro Mobile Security

Partneri
 
Kontakt

ALISON Slovakia s.r.o.
Tomášikova ulica 12735/64
831 04 Bratislava

Tel: +421 2 59 499 311
Fax: +421 2 59 499 310
E-mail: helpdesk@alison-group.sk